Perpetual Trophies

​Our Perpetual Trophy Winners:

 

GILAVON TROPHY
BEST EXHIBIT IN SHOW

2016 Stardom Demons Disciple
2015 Fabnic Lady Eva Lily
2014  Scobecabul Miss Construed

2013  Jacamar West End Boy
2012  Cwmtarw Lord Of The Mountain ROM
2011  Trophy show weekend
2010  Akiran Buckshot Talon ROM
2009  Honhazsta Angel Dawn
2008  Briminie Captain Jack ROM
2007  Westbul Charlie Boy ROM
2006  Ch Westbul Ezzy ROM
2005  Ch Westbul Ezzy ROM
2004  Honhazsta Warlock The Red
2003  Gr Ch Bekmar Billy Idol ROM
2002  Gr Ch Bekmar Billy Idol ROM
2001  Gr Ch Bekmar Billy Idol ROM
2000  Sarajeni Another Hero
1999  Shirvin Tequila Sunrise
1998  Swaggerbout Illusion
1997  Ch Honhazsta Legend O Rock ROM
1996  Sutabul Arcangelo ROM                                        
1995  Westbul Citizen Joe ROM                                  
1994  Westbul Citizen Joe ROM                         
1993  Westbul Young Stone ROM
1992  Ch Westbul Utopia ROM
1990/1  no shows held                                                              
1989  Ch Westbul Rolling Stone ROM                                         
1988  Adastrian Augusta ROM                                                                           
1987  Trophy Show weekend
1986  Ch Westbul Chelsea ROM
1985  Ch Bulldale Most Noble
1984  Suttonion Signature
1983  Maolmhin Devil Dancer
1982  Ch Xipheres Herodias ROM
1981  Selcsum Rasputan
1980  Selcsum Ceres
1979  no show held
1978  Geham Devils Delight
1977  Ch Naython Amative
1976  Gilavon Gatwick
1975  Ch Abraxas Aussie
1974  Abraxas Amycus

 

NAYTHON TROPHY
R/UP BEST IN SHOW

2016  Credem Avenger Atbrasshead
2015  Stardom Dare to Dream (AI) 
2014  Jacamar West End Boy
2013  Scobecabul Miss Construed
2012  Jacamar West End Boy
2011  Trophy show weekend
2010  Ch Satori Karnakarrhu ROM
2009  Westbul Ziggy ROM
2008  Marjobull Spics N Specs
2007  Kuripoaka Patchwork ROM
2006  Vanden Sweet Cherry ROM
2005  Thumbley Khan
2004  Ch Yandomir Devils Dance
2003  Westbul Mister Licuria
2002  Swaggerbout JR
2001  Ch Honhazsta Black Rogue
2000  Trahern Wild Thunder
1999  Westbul Plymouth
1998  Shirvin Tequila Sunrise
1997  Nellabull Im Impressed
1996  Ch Honhazsta Legend O Rock
1995  Ch Kingwell Kleoh
1994  Ch Westbul Jane Says ROM
1993  Westbul Citizen Joe ROM
1992  Westbul Young Stone ROM
1990/1  no shows held
1989  Westbul Claudette ROM
1988  Westbul Natchez ROM
1986  Ch Azonax Amigo
1985  Brahmapark Uptown Man ROM
1984  Alldog Ballerina
1983  Ch Honhazsta Rebel Rouser
1982  Ch Kramlla Karla
1981  Ashincol Brilliance
1980  Ch Curraneye Xcalibur (Imp UK)
1979  no show held
1978  Ch Trahwin Summer Queen
1977  Geham Devils Delight
1976  Ch Langer Snow Dream
1975  Naython Acuity
1974  Gilavon Glamell


DABEWS TROPHY
BEST BABY PUPPY IN SHOW

2016  Westbull Justabloch (AI)
2015  No entries
2014  Cyclop Double Apatchy
2013  Briminie Devils Cross
2012  Scarlettoro The Mexican
2011  Trophy show weekend
2010  Wakatang Adrenalize
2009  Bracklyn Ballsey 
2008  Honhazsta Angels Destiny
2007  Marjobull Spics N Specs
2006  Honhazsta Witch Craft
2005  Jaleen Starlight
2004  Briminie Ace Of Spades
2003  Kuripoaka Patchwork
2002  Nellabull Midnight Oil
2001  Kupala Kutting Edge
1999  Kupala Kustom Image
1998  Lowdina Eclat Echo
1997  Nellabull Bounce Back
1996  Mor Angus Mac Erl
1995  Waybourne Brandon
1994  Kingwell Kimmi Jok
1993  Westbul Mr Chilli Pepper
1992  Westbul Jane Says
1990/1  no shows held
1989  Westbul Nadine
1986  Austpishus JR
1984  Alldog Gentleman Jim
1983  Westbul Chelsea
1982  Westbul Jetsetter
1981  Kingwell Khobie
1980  Hakan Banko Warrior
1979  no show held
1978  Tamkim Captain Too
1977  Brichan Brandy

 

BULLTESSE TROPHY
BEST MINOR PUPPY IN SHOW

2016 Cyclop River of Dreams
2015  Honhazsta Black Irish
2014  Huature Lady Kumanu
2013  Akiran Mystique Girl (AI)
2012  Kastlebul Queen Of Sweetness
2011  Trophy show weekend
2010  Westbul Mister Sea Hunter
2009  Westbul Unky Dory
2008  Shefron Magnolia Madam
2007  Malleebul King O Clubs ROM
2006  Honhazsta White Rajah
2005  Wilou Cocatea
2004  Torrero Demolition Doll
2003  Honhazsta Angel Eyes
2002  Nellabull Son O Son
2001  Honhazsta Lord O The Ring
1999  Nellabull Im A Dog ROM
1998  Wirrianda Braveheart
1997  Honhazsta Herras Vision
1996  Nellabull Jack Sprat
1995  Honhazsta Jazz Time
1993  Torrero Tricky Vicky
1992  Nathbul Narabri  
1990/1  no shows held
1989  Nellabull Little Lady
1988  Bodalla Koka Kola
1987  Trophy show weekend
1986  Alldog Tobias
1985  Tamkim Gambler
1983  Tamkim Bashful Blonde
1982  Agra Chambal Walli
1981  Bullaminka Byzantina
1980  Kingwell Kievv

 

THORPE TROPHY
BEST PUPPY IN SHOW

2016 Briminie Christmas Cracker
2015  Nosdu Hungry Heart   
2014  Cuddlabul Miss Divine
2013  Scobecabul Miss Construed
2012  Alunday Vivacious
2011  Trophy show weekend
2010  Bulfin Son Of Charles
2009  Bulldivine Minnie Mee
2008  Shefron Cosmos Clark
2007  Scobecabull Princess Obi
2006  Semajon Double or Nothing
2005  Trahern Ballymena (AI)
2004  Lowdina Iced Image
2003  Semajon The Adonis
2002  Torrero Double Barrel
2001  Vanden Ice Maiden
2000  Shefron Priscilla
1999  Baruch Dakota Jack
1998  Mor Maeve O Connachi
1997  Misalark Frisbee Mac
1996  Nellabull Im Impressed
1995  Westbul Trixie
1994  Westbul Mister Arikara
1993  Shokin Beddy
1990/1  No shows held
1989  Westbul Rolling Stone
1988  Hugabul Hayleys Comet
1987  Trophy Show weekend
1986  Westbul Netty
1985  Westbul White Lace
1984  Tamkim Danny Boy
1983  Suttonion Stellata
1982  Kingwell Kalmus
1981  Ashincol Brilliance
1980  Naython Dolly Daydream
1979  no show held
1978  Kingwell Kori
1977  Naython Commodore
1976  Woodbluff Shiralee
1975  Naython Acurity


CHEESEMAN TROPHY
BEST JUNIOR IN SHOW

2016 Huatare Maia
2015  Akiran Summer Romance
2014  Impie Diamond White (AI)
2013  Wikkibull Domino Effect
2012  Semajon Carina
2011  Trophy show weekend
2010  Alunday Oh Yeah Baby
2009  Honhazsta Angel Dawn
2008  Westbul Zada
2007  Cwmtarw Lord Falkner
2006  Honhazsta Spirit In The Sky
2005  Ch Westbul Ezzy ROM
2004  Honhazsta Warlock The Red
2003  Westbul Mister Licuria
2002  Torrero Snow Cat
2001  Kupala Kremadacrop ROM
2000  Vanden Polar Princess ROM
1999  Westbul Plymouth
1998  Swaggerbout Enforcer
1997  Megabull Black Silver
1996  Westbul Salvation Lass
1995  Nellabull Jaggered Edge
1994  Torrero Tricky Vickey
1993  Westbul Ixara
1992  Westbul Micki Joe ROM
1990/1  no shows held
1989  Shirvin Just A Jewell
1988  Kingwell Kotton Kandy
1987  Trophy show weekend
1986  Suttonion Sister Suzy
1985  Tamkim Eclipse
1984  Eltoreador Imposter  
1983  Maolmhin Devil Dancer
1982  Ch Xipheres Herodias ROM
1981  Hugabul Honeysuckle
1980  Celscum Ceres
1978  Kingwell Kwi
1977  Trahwin Summer Queen
1976  Kingwell Kane
1975  Naython Amative
1974  Gilavon Glamell

 

COMMITTEE TROPHY
BEST INTERMEDIATE IN SHOW

2016 Stardom Demons Disciple
2015  Fabnic Lady Eva Lily
2014  Wikkibull Domino Effect (AI)

2013  Honhazsta Ebony Angel
2012  Cwmtarw Lady Ice Viking Queen
2011  Trophy show weekend
2010  Briminie Mirror Iced
2009  Shefron Kosmos Clark
2008  Briminie Captain Jack ROM
2007  Scobecabul Little Lenny
2006  Vanden Sweet Cherry ROM
2005  Thumbley Khan
2004  Honhazsta Angel Eyes
2003  Westbul Minimoo Lass
2002  Ch Awwalia Outa The Pocket
2001  Ch Honhazsta Black Rogue
2000  Ch Trahern Wild Thunder
1999  Villrino Antarctica
1998  Swaggerbout Enforcer
1997  Nellabull Jack Spirit
1996  Sutabul Apollo Bear
1995  Ch Kingwell Kleoh
1994  Ch Westbul Jane Says ROM
1993  Westbul Micki Joe  ROM
1992  Westbul Young Stone ROM
1990/1  no shows held
1989  Ch Bartrum Silver Mist
1988  Westbul Elforlevva
1987  Trophy Show weekend 
1986  Austpishus Ivory Prim
1985  Brahmapark Uptown Man ROM
1984  Ch Suttonion Signature
1983  Ch Honhazsta Summer Magic
1982  Ch Bluespec of Badlesmere (Imp UK)
1981  Selcsum Rasputan
1980  Badlesmere Bittern (Imp UK)

WATKISS TROPHY
BEST STATE BRED IN SHOW

2016 - No Entries
2015  CH Honhazsta Justice League
2014  CH Honhazsta Justice League

2013  Cwmtarw Lady Dash Of Light
2012  Cwmtarw Lord Of The Mountain
2011  Trophy show weekend
2010  Akiran Buckshot Talon ROM
2009  Wilou Phrophecy
2008  Marjobull Spics N Specs
2007  Wilou Devils March ROM
2006  Wilou Devils March ROM
2005  Ch Honhazsta Ring Quest 
2004  Baruch Bocos Image
2003  Baruch Bocos Image
2002  Torrero Tropical Ice
2001  Ch Honhazsta Charmed
2000  Vanden Shagadelic
1999  Torrero Cool Running
1998  Ch Nellabull Im Impressed
1997  Nellabull Im Impressed
1996  Sutabul Arcangelo ROM
1995  Torrero Tricky Vicky
1994  Sutabul Arcangelo  ROM
1993  Westbul Young Stone ROM
1992  Westbul Tatjana
1990/1  no shows held
1989  Westbul Claudette ROM
1988  Westbul Natchez ROM
1987  Trophy show weekend
1986  Austpishus Ivory Trim
1985  Tamkim Beau Brava
1984  Tamkim Blue Blood
1983  Ch Honhazsta Rebel Rouser
1982  Westbul Napolean
1981  Ashincol Brilliance
1980  Kingwell Kiros
1979  no show held
1978  Ch Naython Amative
1977  Ch Naython Amative
1976  Kingwell Kane
1975  Ch Kingwell Kandee
1974  Cameo Coolman


ASHINCOL TROPHY
BEST AUSTRALIAN BRED IN SHOW

2016  Credem Avenger Atbrasshead
2015  Stardom Dare to Dream (AI)
2014  Scobecabul Miss Construed
2013  Jacamar West End Boy
2012  Jacamar West End Boy
2011  Trophy show weekend
2010  Alunday Orsm
2009  Alunday Honky Tonk
2008  Westbul Charo
2007  Westbul Charlie Boy ROM
2006  Akiran Gunshot Glitter
2005  Westbul Minimoo Lass
2004  Ch Yandomir Devils Dance
2003  Gr Ch Bekmar Billy Idol ROM
2002  Ch Bekmar Billy Idol
2001  Ch Bekmar Billy Idol
2000  Cherishabull Sir Nigel
1999  Shirvin Tequila Sunrise
1998  Nichmari Bobby Jo
1997  Nellabull New Blood
1996  Ch Honhazsta Legend O Rock
1995  Westbul Ixara
1994  Westbul Fanny Wonderdog
1993  Keilin Midnight Shadow
1992  Westbul Utopia ROM
1990/1  no shows held
1989  Westbul Elforlevva
1988  Adastrian Augusta
1987  Trophy show weekend
1986  Ch Azonax Amigo
1985  Ch Xipheres Herodias ROM
1984  Eltoreador Imposter 
1983  Ch Mandible Major
1982  Warnbro High Spirit
1981  Cafi Carla
1974  Gilavon Glamell

 

HUGABUL TROPHY
BEST OPEN IN SHOW

2016 Stardom Devils Desire (AI)
2015  Akiran Lightning Jack (AI) 
2014  Akiran Lightning Jack (AI)
2013  Akiran Lightning Jack (AI) 
2012  Briminie Silver Service
2011  Trophy show weekend
2010  Ch Satori Karnakarrhu ROM
2009  Westbul Ellice Lass ROM
2008  Westbul Minimoo Lass
2007  Kuripoaka Patchwoork ROM
2006  Ch Westbul Ezzy ROM
2005  Westbul Mister Licuria
2004  Honhazsta Silver Witch
2003  Swaggerbout JR
2002  Swaggerbout JR
2001  Swaggerbout JR
2000  Sarajeni Another Hero
1999  Ch Kupala Kustom Maid
1998  Ch Kupala Kustom Maid
1997  Ch Honhazsta Legend O Rock
1996  Westbul Citizen Joe ROM
1995  Westbul Citizen Joe ROM
1994  Westbul Citizen Joe ROM
1993  Westbul Citizen Joe ROM
1992  Westbul Sabbat Lass
1990/1  no shows held
1989  Tamkim Lady Padroug
1988  Honhazsta Rockin Robin
1987  Trophy show weekend
1986  Ch Westbul Chelsea ROM
1985  Ch Bulldale Most Noble
1984  Ch Suttonion Signature
1983  Ch Bluspec of Badlesmere (Imp UK)
1982  Ch Kramlla Karla
1981  Ch Harpers Havagamble (Imp UK)
1980  Ch Curraneye Xcaliber (Imp UK)

 

SHOKIN TROPHY
CC DOG

2016 Stardom Demons Disciple 
2015  Akiran Lightning Jack (AI) 
2014  Jacamar West End Boy ROM

2013  Jacamar West End Boy ROM
2012  Cmwtarw Lord Of The Mountain ROM
2011  Trophy show weekend
2010  Akiran Buckshot Talon ROM
2009  Westbul Ziggy ROM
2008  Briminie Captain Jack ROM
2007  Westbul Charlie Boy ROM
2006  Westbul Ezzy ROM
2005  Westbul Ezzy ROM
2004  Honhazsta Warlock The Red
2003  Gr Ch Bekmar Billy Idol ROM
2002  Ch Bekmar Billy Idol
2001  Ch Bekmar Billy Idol
2000  Sarajeni Another Hero
1999  Westbul Plymouth
1998  Swaggerbout Illusion
1997  Honhazsta Legend O Rock
1996  Sutabul Archangelo ROM
1995  Westbul Citizen Joe ROM


MISALARK TROPHY
CC BITCH
2016 Stardom Devils Desire (AI)
2015  Fabnic Lady Eva Lily
2014  Scobecabul Miss Construed ROM
2013  Scobecabul Miss Construed ROM
2012  Semajon Carina
2011  Trophy show weekend
2010  Ch Honhazsta Angel Dawn
2009  Honhazsta Angel Dawn
2008  Marjobull Spics N Specs
2007  Kuripoaka Patchwork ROM
2006  Vanden Sweet Cherry ROM
2005  Westbul Minimoo Lass
2004  Ch Yandomir Devils Dance
2003  Bedrho Maggi Maquire
2002  Swaggerbout Mortisha
2001  Gr Ch Maolmhim Devils Voodoo
2000  Vanden Polar Princess ROM
1999  Shirvin Tequila Sunrise
1998  Shirvin Tequila Sunrise
1997  Nellabull Im Impressed
1996  Torrero Tricky Vicky
1995  Kingwell Kleoh

 

TORRERO TROPHY
Reserve CC DOG
2016  Credem Avenger Atbrasshead
2015  Westbul Mister Manhattan (AI)
2014  Akiran Lightning Jack (AI) 
2013  Cwmtarw Lord Of The Mountain ROM
2012  Jacamar West End Boy
2011  Trophy show weekend
2010  Ch Satori Karnakarrhu ROM 
2009  Alunday Mayhem ROM
2008  Malleebull King O Clubs ROM
2007  Malleebull King O Clubs
2006  Honhazsta White Rajah
2005  Thumbley Khan
2004  Gr Ch Bekmar Billy Idol ROM
2002  Swaggerbout JR
2003  Westbul Mister Licuria
2001  Ch Honhazsta Black Rogue
2000  Ch Trahern Wild Thunder

 

 

 

TORRERO TROPHY
Reserve CC BITCH

2016 Huatare Maia
2015  Stardom Dare to Dream (AI)
2014  Cwmtarw Lady Welsh Miss
2013  Honhazsta Ebony Angel
2012  Alunday Vivacious
2011  Trophy show weekend
2010  Alunday Oh Yeah Baby
2009  Alunday Honky Tonk ROM
2008  Shefron Magnolia Madam
2007  Honhazsta Angel In Red
2006  Westbul Eliza Lass ROM
2005  Westbul Ellice Lass ROM
2004  Honhazsta Devils Dance
2003  Ch Lowdina Hot Headmistress
2002  Torrero Snow Cat
2001  Vanden Ice Maiden
2000  Semajon Party Doll

 

 

 

 

 

 

 

 

BEST VETERAN DOG TROPHY
2016 Vanden Bullet Proof
2015 Vanden Bullet Proof
2014  Vanden Bullet Proof
2000  Westbul Citizen Joe ROM
1996  Westbul Citizen Joe ROM
1995  Westbul Elforlevva
1993  Honhazsta Steel Monarc
1992  Westbul Natchez ROM
1990/1  no shows held
1988  Ch Xipheres Herodias ROM
1987  Trophy show weekend
1986  Ch Curraneye Xcalibur (Imp UK) &

Ch Harpers Havagamble (Imp UK) (Equal first)
1985  Ch Curraneye Xcalibur (Imp UK)
1983  Ch Curraneye Xcalibur (Imp UK) 
1982  Ch Dabews Ambasador
1981  Ch Dabews Ambasador

 

 

 

 

 


 

 

 

BEST VETERAN BITCH TROPHY

2016  Marjobull Bandit

2015  Marjobull Bandit
2014  Marjobull Beauty
2013  Kuripoaka Patchwork ROM
2012  Kupala Kustom Image
2011  Trophy show weekend
2010  Kupala Kustom Image
2009  Kupala Kustom Image
2008  Kupala Kustom Image
2007  Kupala Kustom Image
2006  Kupala Kustom Image
2003  Ch Kupala Kustom Maid
2002  Ch Kupala Kustom Maid
2001  Westbul Sabbat Lass
2000  Westbul Sabbat Lass
1999  Westbul Sabbat Lass
1990/1  no shows held
1988  Kendenura Pippita
1987  Trophy show weekend
1986  Ashincol Accalla & Ch Daveter Rock Follie
(Equal first)

 

 

 

 

 


LION CUB TROPHY
BEST COLOURED IN SHOW

2016  Credem Avenger Atbrasshead
2015  Fabnic Lady Eva Lily
2014  Kastlebul Queen Of Sweetness
2013  Honhazsta Ebony Angel
2012  Briminie Silver Service
2011  Trophy show weekend
2010  Akiran Buckshot Talon ROM
2009  Lowdina Not On Ya Nellie
2008  Briminie Captain Jack ROM
2007  Malleebull King O Clubs ROM
2006  Westbul Eliza Lass
2005  Thumbley Khan
2004  Honhazsta Warlock The Red
2003  Gr Ch Bekmar Billy Idol ROM
2002  Ch Bekmar Billy Idol
2001  Ch Bekmar Billy Idol
2000  Cherishabull Sir Nigel
1999  Shirvin Tequila Sunrise
1998  Swaggerbout Illusion
1997  Ch Honhazsta Legend O Rock
1996  Ch Honhazsta Legend O Rock
1995  Torrero Tricky Vicky
1994  Westbul Mister Arikara
1993  Westbul Mr Chilli Pepper
1992  Westbul Sabbat Lass
1990/1  no shows held
1989  Shirvin Just A Jewel
1988  Adastrian Augusta
1987  Trophy show weekend
1986  Allbull Tar Baby
1985  Ch Hugabul Magnum
1984  Ch Suttonion Signature
1983  Ch Suttonion Signature
1982  Hugabul Hypnotique
1981  Hugabul Harlequin
1980  Kingwell Kievv
1979  no show held
1978  Ch Naython Commodore
1977  Kingwell Kane
1976  Kingwell Kane
1975  Andardo Amethyst
1974  Cameo Coolman

 

STUBBS TROPHY
BEST HEAD DOG IN SHOW

2016  Briminie Christmas Cracker
2015  Briminie Devils Silver
2014  Jacamar West End Boy

2013  Jacamar West End Boy
2012  Jacamar West End Boy
2011  Trophy show weekend
2010  Akiran Buckshot Talon ROM
2009  Alunday Mayhem ROM
2008  Briminie Captain Jack ROM
2007  Westbul Charlie Boy ROM
2006  Westbul Ezzy ROM
2005  Westbul Ezzy ROM
2004  Honhazsta Warlock The Red
2003  Swaggerbout JR
2002  Brasshead Devils Idol
2001  Kupala Kremadacrop ROM
2000  Baruch Dakota Jack
1999  Nellabull Im A Dog ROM
1998  Swaggerbout Illusion
1997  Honhazsta Legend O Rock
1996  Westbul Citizen Joe ROM
1995  Westbul Citizen Joe ROM
1994  Westbul Citizen Joe ROM
1993  Westbul Young Stone ROM
1992  Jaceaton Chauvinist
1990/1  no shows held
1989  Unable to award by CAWA
1988  Unable to award by CAWA
1987  Trophy show weekend
1986  Ch Azanax Amigo
1985  Tamkim Firey Fella
1984  Suttonion Signature
1983  Suttonion Signature


STUBBS TROPHY
BEST HEAD BITCH

2016  Sutabul Dazzling Delight

2015  Fabnic Lady Eva Lily
2014  Scobecabul Miss Construed
2013  Scobecabul Miss Construed
2012  Ch Honhazsta Angel Dawn
2011  Trophy Show Weekend
2010  Ch Honhazsta Angel Dawn
2009  Honhazsta Angel Dawn
2008  Shefron Magnolia Madam
2007  Westbul Black Eyed Susan
2006  Vanden Sweet Cherry ROM
2005  Westbul Eliza Lass ROM
2004  Ch Yandomir Devils Dance ROM
2003  Baruch Deianira
2002  Nil
2001  Kupala Kustom Image
2000  Shefron Priscilla
1999  Kupala Kustom Image
1998  Shirvin Tequila Sunrise
1997  Nellabull Bounce Bounce
1996  Westbul Fanny Wonderdog ROM
1995  Ch Kingwell Kleoh ROM
1994  Ch Westbul Jane Says ROM
1993  Westbul Indigo Lass
1992  Westbul Utopia ROM
1990/1  no shows held
1989  Unable to award by CAWA
1988  Unable to award by CAWA
1987  Trophy show weekend
1986  Ch Westbul Chelsea ROM
1985  Tamkim Fame Us
1984  Tamkim Blue Blood
1983  Tamkim Bashful Blonde

 

WESTBUL TROPHY
MOVEMENT DOG

2016  Credem Avenger Atbrasshead
2015 Westbul Mister Manhattan (AI)
2014  Akiran Lightning Jack

2013  Jacamar West End Boy
2012  Cwmtarw Lord Of The Mountain ROM
2011  Trophy show weekend
2010  Bullarang Chur Bro
2009  Westbul Ziggy ROM
2008  Briminie Captain Jack ROM
2007  Westbul Charlie Boy ROM
2006  Akiran Gunshot Glitter
2005  Ch Westbul Ezzy ROM
2004  Torrero Doc Martin
2003  Westbul Licuria
2002  Ch Bekmar Billy Idol
2001  Ch Honhazsta Black Rogue
2000  Sarajeni Another Hero
1999  Torrero Cool Running
1998  Swaggerbout Enforcer
1997  Ch Honhazsta Legend O Rock
1996  Sutabul Arcangelo ROM
1995  Sutabul Apollo Bear
1994  Westbul Citizen Joe ROM
1993  Westbul Citizen Joe ROM
1992  Westbul Young Stone ROM
1990/1  no shows held
1989  Unable to award by CAWA
1988  Unable to award by CAWA
1987  Trophy show weekend
1986  Ch Honhazsta Steel Monarch
1985  Brahmapark Uptown Man ROM
1984  Swanbull Sampson
1983  Ch Honhazsta Rebel Rouser
1982  Ch Mandible Major
1981  Selcsum Rasputan
1980  Badlesmere Bittern (Imp UK

 

WESTBUL TROPHY
MOVEMENT BITCH

2016  Westbul Justabloch (AI) 
2015  Fabnic Lady Two Face Scrapper      
2014  Scobecabul Miss Construed
2013  Cwmtarw Lady Dash Of Light
2012  Alunday Vivacious
2011  Trophy show weekend
2010  Cwmtarw Lady Dash Of Light
2009  Westbul Ellice Lass ROM
2008  Westbul Minimoo Lass
2007  Cwmtarw Lady Genevieve
2006  Honhazsta Angel In Red
2005  Trahern Ballymena (AI) ROM
2003  Ch Lowdina Hot Headmistress ROM
2002  Torrero Snow Cat
2001  Gr Ch Maolmhin Devils Voodoo
2000  Vanden Polar Princess ROM
1999  Shirvin Tequila Sunrise
1998  Kupala Kustom Maid 
1997  Nellabull Im Impressed
1996  Torrero Tricky Vicky
1995  Ch Kingwell Kleoh ROM
1994  Westbul Fanny Wonderdog ROM
1993  Torrero Tricky Vicky
1992  Ch Westbul Utopia ROM
1990/1  no shows held
1989  Unable to award
1988  Unable to award by CAWA
1987  Trophy show weekend
1986  Ch Westbul Chelsea ROM
1985  Batesdale Ceres Girl
1984  Alldog Ballerina
1983  Ch Honhazsta Summer Magic
1982  Ch Kramlla Karla
1981  Ashincol Brilliance
1980  Trahwin Summer Queen